CHIRURGIA NACZYNIOWA
Nieoperacyjne leczenie żylaków kończyn dolnych - SKLEROTERAPIA
Czym jest skleroterapia?

Jest metodą leczenia żylaków, polegającą na podaniu do niewydolnego naczynia leku a następnie zastosowaniu opatrunku uciskowego( pończochy lub bandaża ). Wstrzyknięty do światła żyły lek powoduje jej powolne włóknienie i zarastanie. Założony po zabiegu opatrunek o odpowiednim ucisku ma za zadanie zbliżenie ścian żylaka. W ten sposób uzyskuje się lepszy efekt.

Czy jest to metoda bolesna?

Skleroterapia jest metodą praktycznie niebolesną. Od ostrzykiwania stosuję najcieńsze igły jakie są dostępne na rynku medycznym. Nie ma więc potrzeby znieczulenia. Pacjenci po zabiegu mogą wykonywać codzienne czynności i być normalnie aktywni. Jedyną niedogodnością jest stosowanie opatrunku uciskowego 5 dni po zabiegu. Czy skleroterapia powoduje skutki uboczne lub powikłania?

Jest to metoda bezpieczna i bardzo skuteczna. Znajduje coraz większą popularność na całym świecie w leczeniu tysięcy pacjentów. Wyniki leczenia są bardzo zadowalające, nie tylko ze względu na efekt kosmetyczny, ale również z powodu ustępowania szeregu uciążliwych dolegliwości subiektywnych. Rzadko zdarzają się reakcje alergiczne, pieczenie w miejscu podania, przebarwienia skórne (zwykle ustępujące po kilku miesiącach). Niezwykle rzadko zdarza się martwica skóry w miejscu podania, zakrzepica żył głębokich.Obrzęk skóry w miejscu podania środka, niewielkie bąbelki na skórze i zaczerwienienie w kilka godzin po zabiegu należą do obrazu leczenia. Łatwo je zlikwidować stosując popularne środki p/bólowe i p/zapalenie np. Pyralgin.

Czy skleroterapia wymaga pobytu w szpitalu?

Nie. Jest to leczenie ambulatoryjne. Tak jak wcześniej powiedziałem pacjenci w dniu zabiegu wracają do normalnej aktywności.

Jak często należy wykonywać zabiegi skleroterapii?

Kobiety dbające o estetyczny wygląd swoich nóg poddają się zabiegom średnio co 2-3 lata. Nie należy dopuszczać do tworzenia się dużych, szpecących żylaków. Poza efektem kosmetycznym, żylaki są patologią układu żylnego. Przeszkadzają w prawidłowym krążeniu krwi. Ich eliminacja przywraca fizjologiczne krążenie. Wydolność całego układu żylnego kończyn dolnych kontrolujemy wykonując badanie usg.

Jakie są przeciwwskazania?

Przeciwwskazania do skleroterapii to: ciąża, przebyta zakrzepica żylna, zaburzenia krzepnięcia, uczulenie na lek obliterujący, zakażenie skóry, niedokrwienie kończyn.

MENU
O nas
Poradnie specjalistyczne
Chirurgia jednego dnia
Diagnostyka prenatalna
Laboratorium
Cennik
KONTAKT
plac Hirszfelda 1
53-413 Wrocław
tel.: (071) 338-00-78
tel.: (071) 361-96-79
fax: (071) 316-91-99
e-mail: poliklinika@poliklinika.com.pl