BADANIA PRENATALNE
Badania wg FMF – 460 zł
W Prywatnej Poliklinice „ Na Grobli” wykonuje się również badania nieinwazyjne wg standardów FMF (Fetal Medicine Fundation) - USG w połączeniu z badaniami biochemicznymi. Służą one do oceny ryzyka wystąpienia u płodu najczęstszych trisomii chromosomów: zespołu Downa, Zespołu Edwardsa, zespołu Patau. Aż ośmiu lekarzy pracujących w naszej placówce posiada certyfikat FMF, który potwierdza ich teoretyczne i praktyczne umiejętności wykonywania badań USG w ciąży.

W I trymestrze ciąży:

 • USG prenatalne 11 - 13 (+6 dni) tydz. ciąży
 • Test podwójny (PAPP-A, beta-hCG) - badanie biochemiczne wykonane na aparacie Kryptor, rekomendowanym przez Fundację Medycyny Płodowej FMF z Londynu do przesiewowych badań prenatalnych.

 • W oparciu o badanie USG, badanie biochemiczne oraz wywiad przeprowadzony przez lekarza następuje komputerowa analiza danych w oparciu o program kalkulacyjny FMF, dostępny dla lekarzy z aktualnym certyfikatem i audytem Fetal Medicine Fundation w Londynie. Po zakończonej diagnostyce pacjentka otrzymuje wydruk indywidualnego ryzyka urodzenia dziecka z wyżej wymienionymi patologiami genetycznymi w porównaniu do średniego ryzyka w populacji.
  MENU
  O nas
  Poradnie specjalistyczne
  Chirurgia jednego dnia
  Diagnostyka prenatalna
  Laboratorium
  Cennik
  KONTAKT
  plac Hirszfelda 1
  53-413 Wrocław
  tel.: (071) 338-00-78
  tel.: (071) 361-96-79
  fax: (071) 316-91-99
  e-mail: poliklinika@poliklinika.com.pl